Merhaba,

Ben Yasin. Yalova’da yaşayan 2 yıllık üniversite bitirmiş, açık öğretim üzerinden eğitim öğretim hayatına sırf askerlik muhabbetine devam eden birisiyim.

Çevremdeki bazı kişi ve firmaların internet projelerini üstlenerek bu sektöre üniversite zamanında giriş yaptım. Psd tema çizimi, Psd to Html, Html to WordPress geliştirmelerini yürüttüm. Ayrıca R10.NET üzerinden SEO ve İnternet Reklamcılığı konularında bilgi edinip kendi çapımda hazırladığım haber ve blog siteleri üzerinde edindiğim bilgileri uyguladım. İnternet üzerinden ilk reklam gelirimi bu siteler üzerinden elde ettim.

Üniversitenin son yılında stajyer olarak başladığım Uzay İnternet ve Yazılım Teknolojileri şirketinde staj sonrası yaklaşık 1.5 yıl  Frontend Developer olarak çalıştım. Bu süre zarfı boyunca MVC mimarisi ortamında Türkiyemix projesinin geliştirilmesinde yer alıp, kurumsal, emlak, haber ve oyun sektörleri için internet siteleri (tema) hazırladım.

Şuan Softanka Yazılım Ltd. şirketinde aynı pozisyonda çalışmaya devam ediyorum. Şirketin Playanka projesinin frontend işlerini, tasarım işlerini (ui) ve kurumsal kimlik çalışmalarını yaptım.

Bisiklet, wushu ve trekking özel ilgi alanım. Aslında şehirden uzak doğayla iç içe yaşamayı seven birisiyim. Teknolojiyle sırf işimden dolayı içli dışlıyım yoksa meraklısı değilim. Yeni çıkan cihazları takip etmem ama yeni çıkan yazılımsal güncellemeleri, düzenlemeleri sık sık takip ederim.

Elimde olsa adaya yerleşip domates biber eker hayatımı yaşarım.

Buralar bana ait. Hepsi benim.