4 Kasım 2016 tarihinde sabah ofiste kahvemi içerken bir anda aklıma domain almak, boş zamanlarımı değerlendirecek proje ortaya çıkarmak geldi. Hemen ne yapabilirim, ne olabilir diye düşünmeye başladım.

Önceki yıllar R10.NET üzerinde tanıtım yazısı ve banner reklam satmış birisi olarak gelir elde ettireceğine inandığım bir sektör olmasını istedim. Bu konuda aklıma ilk “asgari ücret ne kadar, 2017 tatiller, aöf sınav tarihi” gibi sorulara yanıt verebilecek bir site olması gerektiği geldi. Bundan yola çıkarak bir kaç domain üzerinde durdum ve en sonunda nenezaman.net domaininde karar kıldım.

Neyin Ne Zaman Olacağını Bildiren Site” sloganıyla yanına geçirdiğim sitede tamamen özgün tema kullanıyorum. İçerikler de aynı tema gibi özgün. Altyapı her zaman ki gibi WordPress

Projenin benim açımdan en önemli noktaları sıfırdan WordPress’e tema yapmış olmam. Daha önceden deneyip yarıda bıraktığım bir şeydi tema hazırlamak. İşin içine php girince daralıyorum ama olsun :) Tema özgün ve tamamen kendi emeğim olduğu gibi kendine ait yönetim panelide bulunuyor. Hem temayı hemde kendimi geliştirmiş oluyorum. Her seferinde header.php dosyasına girip logo yüklemek yerine yönetim panelinden kolay yoldan yapmayı tercih ederim.

Ayrıca temayı ilerleyen günlerde ücretsiz dağıtabilirim. Tabii bir üst versiyonunu nenezaman.net’e uygulayana kadar böyle bir şey olmaz. Hem dağıtacağım tema hemde kendi sitemdeki tema aynı olmamalı.

Kısaca bu sitede ziyaretçiler “ne zaman, kaç gün?, ne kadar?, kaç gün kaldı” gibi, anlık olarak ihtiyaç duyulan sorulara yanıtlar bulabilecek.